Paris Uçak Bileti

Paris kalkışlı ve varışlı tüm uçuşları buradan sorgulayabilirsiniz.

Türkiye-Paris Direkt Uçuşlar

-

Paris Hakkında

Kalabalık bir şehir olan Paris'in yaklaşık 2.2 milyon nüfusu vardır. Kentin simgesi Eyfel Kulesi, Fransız Devrimi'nin kutlamaları için yapılmış ve bugün kentin simgesi haline gelmiştir. Kulenin önünde fotoğraf çektirmek, asansörle kuleye çıkmak Paris'e yolu düşenlerin olmazsa olmazıdır.

Şehrin önemli yapıtlarından biri de dışındaki cam binasıyla ünlü Louvre Müzesi'dir. Mona Lisa, La Liberte Guidant gibi dünyanın önemli eserleri bu müzede sergilenir. Yine romanlara konu olan Notre Dame Katedrali'ni de gezebilirsiniz. Paris'te metro altyapısı çok gelişmiştir. Bu yüzden şehri kolayca gezebilirsiniz. Kentte beş havalimanı bulunur. Charles de Gaulle Havalimanı'ndan trenle ulaşım yapılır. Orly Havalimanı ise şehrin güneybatısında yer alır. Burada genelde charter uçuşları yapılır. Paris'ten ayrıca Belçika, Almanya, İngiltere'ye hızlı trenle ulaşım sağlanabilir.

Paris sadece Fransa'nın değil, dünyanın moda, kültür başkentlerinden biri sayılır. Sen Nehri üzerine kurulmuş şehir dünya tarihinde önemli olaylara ev sahipliği yapmıştır. 1789 Fransız İhtilaliyle Fransa'da monarşi devrilmiş, yerini Cumhuriyet rejimi almıştır ve bu rejim o tarihten sonra tüm dünyaya yayılmıştır. Modanın ve pahalı markaların başkenti olan Paris'e ayrıca Işık Şehir de denilmektedir. Paris'te yaşayanlara Parisien denir.

Paris Ulaşım

Paris’in kuzeyinde bulunan Charles de Gaulle Havalimanı’ndan şehrin birçok merkezi noktasına tren, otobüs, shuttle, taksi ve araç kiralama ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel aracınızla da şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Charles de Gaulle Havalimanı’ndan şehir merkezine inebilmek için kullanabileceğiniz toplam üç raylı sistem bulunuyor. Bunlardan ilki RER ile şehre inmek. RER biletinizi havalimanındaki giriş otomatından kredi kartınızla satın alabilir ve yönlendirme tabelalarını takip ederek gitmek istediğiniz istasyona rahatlıkla gidebilirsiniz. Ancak RER’de sık sık grevler ve bu nedenle rötarlar olması nedeniyle planladığınız saatten daha evvel yola çıkmanız gerekebileceğini hatırlatalım.

Fransa’nın en ünlü ve en çok tercih edilen havalimanlarından biri olan Beauvais Tille Havalimanı’ndan Paris şehir merkezine ulaşmak için birçok toplu taşıma aracı mevcut.Havalimanına yalnızca 4 km uzaklıkta yer alan Beauvais tren istasyonundan Paris trenine binebilir; ya da daha hızlı bir seçenek olan havalimanı ring otobüslerini tercih edebilirsiniz. Bunların dışında taksi ve araç kiralama hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Paris Rotalar

Paris-İstanbul

Paris-Ankara

Paris-Ankara

Paris-Adana

Paris-Van

Paris-Yurtdışı

Paris-Amsterdam

Paris-İstanbul

Ankara-Paris

Paris-Münih

Paris-Milano

Duyurular

Paris Ankara Thy Uçuşları

Paris Nice 2020 Bilet Fiyatları

Paris-Charles Servisleri

İstanbul Paris Direkt Uçuşlar

İşlem yapılıyor
Lütfen bekleyiniz
Biletler Yükleniyor
Lütfen bekleyiniz
Dönüş biletleri
Yükleniyor
| TURSAB BELGE NO : 5970
| E-Mail : destek@adekaturizm.com