Barselona Uçak Bileti

Barselona kalkışlı ve varışlı tüm uçuşları buradan sorgulayabilirsiniz.

Türkiye-Barselona Direkt Uçuşlar

-

Barselona Hakkında

Barcelona, kentsel dönüşümü oldukça başarılı yapmış bir şehirdir. Bunda ünlü mimar Antoni Gaudi'nin katkısı büyüktür. Onun Barcolona'daki eserleri UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır. Bunlar arasında Casa Mila, La Sagrada Familia Kilisesi ve Park Güell bulunur. Şehir, dünya çapında futbol takımı Barcelona ile de tanınır.

Kentin en işlek meydanı da La Rambla'dır. Barcelona Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 17 km uzaklıkta hava trafiği çok yoğun bir havalimanıdır. Tren ya da otobüsle ulaşım sağlanır. Bir diğer havalimanı da kente 90 km uzaklıkta Girona Costa Brava Havalimanı'dır.

Barcelona, İspanya'nın dünyaca ünlü turistik şehri aynı zamanda en büyük ikinci kentidir. Kent merkezinde 1,5 milyondan fazla insanın yaşadığı Barcelona, hem gezilecek yerlerinin bolluğu hem de deniz kenarı bir kent olduğu için yılın neredeyse tüm mevsiminde turist çeker. Akdeniz iklim kuşağında olduğu için kışları da ılık geçer ama eğer denize girmek zorunda değilseniz bahar ayları en güzel zamanlarıdır.

Barselona Ulaşım

Yıllık 40 milyonu bulan yolcu hareketliliğiyle Barselona Uluslararası Havalimanı, turizm ekonomisinin de can damarlarından biri.1900’lü yıllardan itibaren birkaç defa dönüşüme uğrayan ve ızgara şeklinde planlanan şehirde havalimanına ulaşım da son derece rahat.

İspanya’nın Katalonya bölgesinin başkenti ve en büyük şehri Avrupa’nın da en önemli turizm ve ticaret şehirlerinden. Avrupa Birliği’nin altıncı büyük şehri olan Barselona, İspanya’nın ikinci en yoğun havalimanına da ev sahipliği yapıyor.

Havalimanını Barselona ve ülkenin diğer noktalarına bağlayan bir raylı sistem hattı bulunuyor. R2 isimli bu hatta hareket eden trenler sizi çeşitli aktarmalarla şehrin merkezindeki Ciutat Vella (Eski Şehir), Barceloneta sahili, Barrio Gotico ve El Raval bölgelerine ulaştırır. Eski Şehir ve çevresinde bulunan diğer yerlere gitmek için havalimanından yaklaşık 40 dakika uzakta bulunan Barcelona Sants istasyonuna gitmeniz gerekiyor.

Barselona Rotalar

Barselona-İstanbul

Barselona-Ankara

Barselona-Ankara

Barselona-Adana

Barselona-Van

Barselona-Yurtdışı

Barselona-Amsterdam

Barselona-İstanbul

Ankara-Barselona

Barselona-Münih

Barselona-Milano

Duyurular

Ankara Barselona Thy Uçuşları

Barselona 2020 Ekonomik Biletler

Barselona Havalimanı Servisleri

İstanbul Barselona Direkt Uçuşlar

İşlem yapılıyor
Lütfen bekleyiniz
Biletler Yükleniyor
Lütfen bekleyiniz
Dönüş biletleri
Yükleniyor
| TURSAB BELGE NO : 5970
| E-Mail : destek@adekaturizm.com